Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Filmové pirátství nepoškozuje Hollywood, tvrdí studie od Karel - Bavíme se o miliardě korun. To by se...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 7. 2014 9:43

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    Bavíme se o miliardě korun. To by se těch automatů za tuhle cenu musely vyměňovat tisíce ročně, aby se to nevyplatilo. Tolik jich ani v Brně není.

    A ano, těch 5 procent zahrnuje i náklady na provoz sítě automatů, provoz prodeje časových kuponů (šalinkarta) a provize obchodníkům. Revizoři v tom započteni nejsou, ti jsou schováni ve mzdových nákladech. Na druhou stranu peníze vybrané na pokutách nejsou zahrnuty do výnosů z jízdného, takže by asi nebylo správné jejich mzdy zohlednit.

    A bacha na to +- 1/4. To číslo je podobné i v případě Brna, ale není to 1/5 celkového rozpočtu DPMB, ale částky vybrané na jízdném. Když za jízdenku zaplatíte 20Kč, tak cca 4Kč jdou na provizi, provoz automatů, tisk té jízdenky atd. Ve skutečnosti jsou ty náklady ještě vyšší (až 10Kč za jízdenku), ale většina obyvatel má měsíční, čtvrtletní nebo roční kupony, takže v celkové sumě vychází náklady na provoz jízdného méně než 1/5 vybraného jízdného.