Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Firefox a oficiální 64bitová verze od Lael Ophir - MSIE nic jako extensions nenabízí? Viz wikipedia, List...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 4. 2008 3:43

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  MSIE nic jako extensions nenabízí? Viz wikipedia, List of Firefox extensions.
  http://en.wikipedia.org/wiki/Firefox_plugin

  DOM Inspector - obdobou je Developer Toolbar
  Google Toolbar - je i pro MSIE
  Greasemonkey - totéž a více umí IE7pro

  ActiveX prvky se samy neinstalují (pokud si to nenastavíte pro příslušnou bezpečnostní zónu). Zneužití ActiveX prvků typicky spočívá v tom, že HTML stránka použije příslušný objekt (třeba QuickTime Player, Flash, nebo nějakou z desítek "čistých" ActiveX komponent), a využije bezpečnostní chybu v této komponentě.

  S těmi bezpečnostními zónami mi to opravdu nejde na rozum. Například u intranetové aplikace chci, aby skript měl plný přístup ke clipboardu. U aplikace na internetu nechci, aby mi do schránky koukala. U intranetové aplikace chci, aby browser automaticky stáhnul digitáně podepsanou ActiveX komponentu (třeba obsluhu tiskárny čárových kódů), na internetu se ale browser musí zeptat. Na intranetu může browser provést automatické přihlášení k serveru (samozřejmě ne plain text), viz single sign-on, ale na internetu to nepřipadá v úvahu. Divíte se, proč se ve firmní sféře používá prakticky výhradně MSIE?

  S Firefoxem totiž máte bezpečný celý internet - pokud si to sám vlastními kroky nepoděláte? Aha. Proto existuje dlouhá řada bezpečnostních chyb Firefoxu (podobně jako MSIE), a po dostatečném rozšíření Firefoxu nyní i hromada webů, které váš Firefox napadají. Nebo je to jinak?