Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Firefox, Opera a nový HTML tag pro video od n00b - http://lachy.id.au/dev/presentation/webjam3/ Why? * It's proprietary Specifikace je...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 12. 2007 20:40

  n00b (neregistrovaný)
  http://lachy.id.au/dev/presentation/webjam3/ Why?
  * It's proprietary

  Specifikace je otevřená. Ale každý rozumný člověk chce mít jen jeden přehrávač. To Flash Player zajišťuje na Window, Linux i Mac OS X. A ohledně vývoje se raději spolehnu na Adobe než na Xiph.org Foundation.

  * Flash is too complex for average authors

  Jestli myslí vložení do html tak použítí <object> je asi stejně složité jako <video>. To, že si to prohlížeče mrší je jejich chyba. Jestli tím myslí převedení home videa do ogg a pak upload na web tak vsadím svoje boty, že lamka to rychleji převede do flv.

  * Video should be a first class object, just like images

  No ne že bych nesouhlasil, ale už teď zavítat na blog.cz je docela hrůzostrašné. A co teprve až lidi dostanou do ruky <video> ;-D (naštěstí pořád je tu bod 2 a lame uživatelé), v budoucnu si však <video> cestu stejně proláme..)

  * Browsers should have native support

  Škoda že flash není přímo v browseru jak to bylo kdysi v msie. :)

  File Formats

  * Patent/Royalty Free are Strongly Recommended
  : o Ogg Theora/Vorbis and Dirac


  Jak jsem řekl. Flash je otevřený. Každopádně implemenatce stačí jedna. Hold i já musím oželet flash na OS mimo podporovanou 3jku (nix as nix). A chybějící 64b flash player tolik nebolí.

  * Software Patents are Evil!

  Anarchy is Evil!


  Ještě něco k té Theoře:
  Based upon On2 VP3 codec codec. Theora FAQ
  Flash: On2 VP6 codec. Flash Player 9 - H.264

  experimental-video-build-released-on-opera-labs
  Něco o mozille určitě doplní Pítr Thomeš. ;) (nechápu jak tady stíhá psát všechny ty kidy o mozille, ale teď vím, že to žere to k**** moc času.)