Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Firefox, Opera a nový HTML tag pro video od n00b - http://lachy.id.au/dev/presentation/webjam3/ Why? * It's proprietary Specifikace je...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 12. 2007 20:40

  n00b (neregistrovaný)
  http://lachy.id.au/dev/presentation/webjam3/ Why?
  * It's proprietary

  Specifikace je otevřená. Ale každý rozumný člověk chce mít jen jeden přehrávač. To Flash Player zajišťuje na Window, Linux i Mac OS X. A ohledně vývoje se raději spolehnu na Adobe než na Xiph.org Foundation.

  * Flash is too complex for average authors

  Jestli myslí vložení do html tak použítí <object> je asi stejně složité jako <video>. To, že si to prohlížeče mrší je jejich chyba. Jestli tím myslí převedení home videa do ogg a pak upload na web tak vsadím svoje boty, že lamka to rychleji převede do flv.

  * Video should be a first class object, just like images

  No ne že bych nesouhlasil, ale už teď zavítat na blog.cz je docela hrůzostrašné. A co teprve až lidi dostanou do ruky <video> ;-D (naštěstí pořád je tu bod 2 a lame uživatelé), v budoucnu si však <video> cestu stejně proláme..)

  * Browsers should have native support

  Škoda že flash není přímo v browseru jak to bylo kdysi v msie. :)

  File Formats

  * Patent/Royalty Free are Strongly Recommended
  : o Ogg Theora/Vorbis and Dirac


  Jak jsem řekl. Flash je otevřený. Každopádně implemenatce stačí jedna. Hold i já musím oželet flash na OS mimo podporovanou 3jku (nix as nix). A chybějící 64b flash player tolik nebolí.

  * Software Patents are Evil!

  Anarchy is Evil!


  Ještě něco k té Theoře:
  Based upon On2 VP3 codec codec. Theora FAQ
  Flash: On2 VP6 codec. Flash Player 9 - H.264

  experimental-video-build-released-on-opera-labs
  Něco o mozille určitě doplní Pítr Thomeš. ;) (nechápu jak tady stíhá psát všechny ty kidy o mozille, ale teď vím, že to žere to k**** moc času.)
 • 10. 12. 2007 22:33

  Sten (neregistrovaný)
  Specifikace je veřejná, ale zakazuje na jejím základě vytvořit přehrávač a Flash video dokumentované není. Takže vlastně otevřená není.

  Flash je složitý, protože nejde jen o tag, ale je nutné nahrát i přehrávač a správně jej nastavit (což už žádná sranda není).

  Tady souhlasím, navíc video i obrázky by měly být taky object (tak to je doporučené v XHTML 1.1 a bude v XHTML 2 a já s tím souhlasím, externí objekt jako externí objekt, proč dělat rozdíly a zavádět další zbytečné tagy).

  To jo, škoda, že většina dneska kromě videa neumí ani MNG ani SVG ani MathML ani SMIL.

  Jak jsem již napsal, Flash není otevřený. Theora mi přijde jako rozumná volba, nic lepšího otevřeného dnes neseženou (proč, proč musí být H.264 patentované?). Možná bych přidal i podporu kontejneru Matroska než jen ubohý OGG, který skoro nic dalšího neumí (třeba podpora titulků nebo více zvukových stop by někdy přišla vhod).

  Obojí je zlé, ale tohle není anarchie, protože je komerční firma (Opera) a komunita (Mozilla) chtějí domluvit na standardu (posílat W3C netřeba, pokud to uzavřou do tagu object).
 • 11. 12. 2007 1:05

  n00b (neregistrovaný)
  >ale zakazuje na jejím základě vytvořit přehrávač Přesně tak. Jako Flash vývojář si nedokáži ani představit jak by to dopadlo kdyby tady bylo více flashových přehrávačů. Asi jako javascript resp. celá implementace standardů v prohlížečích. :/ Děkuji, nechci psát tři různé swf pro tři různé přehrávače.


  >Flash je složitý, protože nejde jen o tag, ale je nutné nahrát i přehrávač a správně jej nastavit (což už žádná sranda není).

  To ano, spíš jsem chtěl poukázat na to, že <video> snad vytlačí wmv, mov apod. ale ne Flash.
  Nerozumím ale co myslíte tím správným nastavením.

  ad anarchie :-) To bylo míněno právě k té "otevřenosti" flashe. Protože fakt nestojím o víc jak jeden přehrávač. :o
 • 23. 4. 2008 16:50

  Markýzka (neregistrovaný)
  ahojte potřebovala bych převést video z mého pc na tag abych ho mohla uložit na svou web stránku. Jenže nevím jak, nebo se mi to aspon nedaří. Díky za pomoc