Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Firefox poprvé globálně poráží Internet Explorer a Edge, Chrome zůstává na špici od Ondra.kl - ... statcouter ... to je jedna z těch...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 5. 2016 7:52

    Ondra.kl (neregistrovaný)

    ... statcouter ... to je jedna z těch statisticko / šmíráckých věcí co je blokuje ghostrey. Není pak divu že jim ve statistice počet uživatelů FF setrvale klesá.

  • 18. 5. 2016 10:34

    Vindis

    Pěkný pokus, ale blokátory na to nemají žádný vliv. Prvně, blokovače používá jen nepatrný počet uživatelů. Kolik těch frantíků ví jak instalovat rozšíření, natož tak vědělo, že nějaké rozšíření existuje? A za druhé, Ghostery existuje i pro Chrome. A tam není vidět, že by to kvůli Ghostery nějak klesalo.

  • 18. 5. 2016 11:17

    ondra.kl (neregistrovaný)

    - poslední roky furt slyším nářky že blokovače používá 20-30% uživatelů ;)
    - důvodem pro používání ghostery je zájem o soukromí, což se poměrně vylučuje s používáním chrome
    - graf vyjadřuje procentní zastoupení, použitím blokovače se tak mění základna tvořící 100% což pak ovlivňuje i poměr složek, takže takže ta majoritní klidně může zvyšovat svůj podíl

  • 18. 5. 2016 11:53

    Vindis

    A mohu vědět, co navíc ten Chrome vynáší oproti ostatním prohlížečům? Neustále slyším, že jen Chrome šmíruje. Přitom nikdo věrohodně neuvedl co navíc sleduje.
    To co sleduje není nic jiného než to co dělají i ostatní prohlížeče včetně Firefoxu - našeptávání, přednačítání apod.

    Ano jde o procentní zastoupení. A ten kdo používá blokátor, tak do této statistiky není započten. Ale poměr se tímto nijak nemění. Za předpokladu, že blokátory používá stejné procento jak u Firefoxu a Chromu. Prostě chápej. Pokud třeba u Firefoxu je 50% blokátorů, tak se započte jen 50% uživatelů Firefoxu. Pokud třeba u Chrome je 10% blokujících, tak je 90% započítaných. Takto to vyznívá pro Firefox nepříznivě a ovlivňuje výsledek. Jenže má to háček. Tento poměr je stejný napříč časem. Stejný poměr blokujících může být v minulém roce, stejný poměr je i teď. Takže klesající křivku nemůže způsobit nějaký blokátor. Ten poměr se časem může měnit, ale ne tak významně.

    Ale i tak. Je naprostá blbost, aby za poklesem Firefoxu byla větší obliba blokátorů. Kdo používá Firefox, tak už pravděpodobně blokátor má. A kdo nemá, tak pochybuji, že si je tam najednou dá. A vůbec aby to způsobilo takový dlouhodobý "rovnoměrný" pokles. Zájem o funkce (jakým je blokace) je skokový nebo nerovnoměrný (což jsou ty křivky). Nikoli rovnoměrný.
    Takže za poklesem Firefoxu skutečně nemůže Ghostery nebo jemu podobní.