Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Firefox Send: posílejte soubory bezpečně od Papi - Služba měla zhruba půl roku zpátky finanční problémy...

  • 13. 3. 2019 18:55

    Papi

    Služba měla zhruba půl roku zpátky finanční problémy a hrozil její konec. Sice má patreon, ale tam se vybírali směšné částky, oproti tomu, co bylo potřeba. Naštěstí se jí ale podařilo sehnat sponzora, a tak jede dál.
    Bohužel jí zhruba od této doby doprovází občasné výpadky, které se ještě dají přežít. Všechno to ale vygradovalo až v posledních týdnech/dnech, kdy se pro mě stala v podstatě nespolehlivou, jelikož je často úplně nedostupná. Pokud někomu chci poslat soubor skrz tuto službu, tak ani nevím, zda si daný člověk bude moci soubor stáhnout ve chvíli, kdy to bude (nutně) potřebovat.

    Transfer.sh mám pořád rád a líbí se mi jeho jednoduchost. S podobnou jednoduchostí však přišel i Firefox Send, od kterého očekávám špičkovou stabilitu a dostupnost, tudíž v podstatě nemám důvod transfer nadále využívat. Pokud někdy transfer vyřeší stabilitu a dostupnost, tak se k němu dost možná vrátím. Bohužel se mi ho nechce za aktuálních podmínek využívat, a tak jsem rád, že přišla adekvátní alternativa.