Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Firefox zvažuje převzetí Flashe a čtečky PDF z Chromu od NULL - ECMA znám, ale připadlo mi tím ". . ....

 • 1. 10. 2016 21:37

  NULL (neregistrovaný) ---.freepoint.cz

  ECMA znám, ale připadlo mi tím

  ". . . který se postupně ohýbá tak, aby připomínal zjednodušenou Javu (ještě pár verzí, a bude to opravdový JavaScript),"

  že to pro tebe bude "opravdový Javascript" až bude jako Java. Ale i tak, pokud vím tak cílem ECMA není podobat se Javě, ale zavést "pořádek" nejen v syntaxi a nové věci, jako objekty třeba (tedy objekty z OOP), takovým způsobem, aby to nerozbilo kde co. Ale možná se pletu, vliv na to nemám, JS má chyby, tak to moc neřeším.

  "Tou technologií Sunu a Oracle jsem myslel Java WebStart. Ta se spustí z prohlížeče a aplikace se stáhne zkompilovaná ze serveru."

  Aha. Takže prohlížeč bude mít java dependency a bude tahat kompiláty. To je v podstatě to samé, jako jsem napsal, to mě moc nenadchlo, ale tak dejme tomu že by to prošlo vývojem/rozvojem a vypadalo by to jinak.To je pro většinu webů těžkopádné. Na druhou stranu by to zase možná nakoplo do zadku takové výtečníky, kteří upravují produkční kód z TotalCommanderu přímo na produkčním serveru . . . :-)