Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Fork Gnome 2 se jmenuje Mate od BruXy - Po upgradu na FC15 jsem byl donucen se...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 8. 2011 18:35

  BruXy (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Po upgradu na FC15 jsem byl donucen se s gnome3 poprat. No první moje reakce byla spíš odmítavá, navíc mi gnome3 suše oznámil "Jejda, něco se pokazilo" a neřekl co. Až podle hlášek v /var/log/messages jsem zjistil, že má problém s OpenGL a po ručním nastavení cest k nvidia libGL to začalo fungovat.

  V prvních několika dnech to bylo zkoušení, lamentování, snaha zkonfigurovat to tak, abych s tím mohl pracovat jak jsem byl zvyklý v gnome2. Sice je zde možnost nastavil gnome-shell v safe módu, kdy funguje jako staré gnome2, ale nakonec jsem vytrval a nyní jsem s gnome3 hodně spokojený.

  Myslím, že přímo fork je celkem zbytečný, možná by vývojáři mohli zapracovat na tom, aby safe mode nebyl safe mode, ale prostě plnohodnotné prostředí pro ty, co preferují starý styl práce.

  Dneska gnome3 používám už měsíc, zvykl jsem si na něj a opravdu mi vyhovuje. Takže za sebu můžu říct ANO je to super, ale přechod byl dost bolestný. Dokonce jsem po letech i upgradoval grafickou kartu, protože s 5 let starou Geforce 6600GT to sice šlapalo, ale občas ne moc svižně.