Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Generální advokát EU: poskytovatelé nemusí blokovat stránky bez soudního příkazu od Bretislav Wajtr - No ja teda nevim, nejsem pravnik, ale mam...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 11. 2013 12:24

  Bretislav Wajtr (neregistrovaný) 213.192.1.---

  No ja teda nevim, nejsem pravnik, ale mam dojem ze zrovna tohle stanovisko se WEDOSu tak uplne netyka, viz uvod stanoviska:

  "...zda lze vůbec vydat soudní zákaz, který směřuje proti poskytovateli služeb internetového připojení, který neposkytuje přístup k internetu provozovateli internetové stránky, jejímž prostřednictvím je ve značném rozsahu porušováno autorské právo, nýbrž uživatelům, kteří tuto internetovou stránku navštěvují."

  To se spis tyka lokalnich provideru - cili tech kteri poskytuji pripojeni koncovym zakaznikum.

  Pocitam ze WEDOS poskytuje pristup k internetu provozovatelum stranek s nelegalnim obsahem (tedy hypotetickym, ze :)), takze v tomhle smeru si myslim ze se pro WEDOS nic nemeni... bohuzel...

  Nebo jsem to pochopil spatne?
  (btw ta anglicka verze se ani neda cist, clovek tomu sotva rozumi v cestine ;), ale diky za odkaz)

 • 27. 11. 2013 15:31

  j (neregistrovaný) 2001:470:9e70:----:----:----:----:----

  Ono se jich to tyka v tom smyslu, ze vyzadovat jakoukoli akci lze az na zaklade zcela konkretniho rozhodnuti soudu. Tzn, pokud soud rozhodne, ze nejaky web porusuje zakon, tak teprve na zaklade takovyho rozhodnuti muze naridit (trebas WEDOSu) aby takovy web odstavil.

  Ale zaroven jim nemuze naridit, aby odstavili vsechny weby ktere "cosi".

 • 27. 11. 2013 20:51

  Petr M (neregistrovaný) ---.static.oxid.cz

  Pochopil jsem to úplně stejně.

  Ten soud je s poskytovatelem připojení, server ani jeho provozovatel nebyli rakušáci a hledali, kdo by mohl stahovače z reichu odstřihnout.