Hlavní navigace

Názor ke zprávičce GitHub od října změní pojmenování nových repozitářů z master na main od Miroslav Šilhavý - @87vdf4vg82 Napsal jste hodně slov, ale meritum věci je...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 9. 2020 15:38

    Miroslav Šilhavý

    @87vdf4vg82

    Napsal jste hodně slov, ale meritum věci je v tom, že někdo považuje za velké téma se bránit přejmenování přihlouplé výchozí větve v githubu. Je klidně možné, že ten tlak je vyvolaný (nebo spíš zesílený) uměle. Zde nevím, a neumím ani posoudit vývoj angličtiny, ani vnímání v USA. Dovedu připustit obě varianty. Na druhé straně vidím jedince, kteří na to reagují hystericky a ze zásady změnu odmítají. Tuto "druhou stranu" však posoudit umím; jediný relevantní argument jsou scripty, které počítají s větví "master", což se dá vyřešit prostým založením této větve při zakládání nových repozitářů (starých se tato změna netýká).

    Takže jestli mi to dovolíte, tak si troufnu říct, že pokud mám na jedné straně argumenty, které jsou možná platné, a na druhé straně s jistotou neplatné (nevýznamné), tak můžu dojít jen ke dvěma závěrům: buďto jsou obě strany naprosto pošahané, nebo je pošahanější jen ta jedna, do které oborově vidím.