Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce GitHub od října změní pojmenování nových repozitářů z master na main od Tomáš Materna - Bohuzel pokud nekdo nezil v Americe tak toto...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 9. 2020 11:16

  Tomáš Materna (neregistrovaný) 86.107.21.---

  Bohuzel pokud nekdo nezil v Americe tak toto nepochopi.. Jejich pravni system tyto rasove nenavisti neosetruje tak dobre jako nas, cili si tam musi lide vybudovat jakesi spolecenske pravidlo, ktere sice nebude napsane v zakone, ale bude zapsane v hlavach obcanu.. A prave ta shana o zapis do hlav vyvovala to co vyvolala :)

 • 21. 9. 2020 13:09

  - - (neregistrovaný) ---.dynamic.dsl.as9105.com

  @breather

  Bez pochyby máte do jisté míry pravdu. První otázka je do jaké. A druhá otázka, ještě důležitější je, jestli to má co vyřešit bláznivý hon na slovíčka, nechávat lidi poklekávat protože jsou bílí, brát na školy podle barvy přednostně apod. Já bych řekl, že ne, protože to jednak s tím na co narážíte nesouvií a naopak to znova zavádí až segregaci (to co se děje poslední 2-5 let v USA). Nemluvím o dávno vyvrácených lžích o statistikách a podobně, se kterými to začínalo.

  No offence, pouze pro pobavení linkuji video, kde moderátorka CNN obvinila muže z toho, že má úspěch protože "white priviledge" a on jí odvětil, že se měla lépe připravit, protože on je černý. A to podle mě dost trefně podtrhuje dnešní situaci v USA, ale i různě jinde na Západě.

  Zde: https://www.youtube.com/watch?v=9U98Pd2Itf8

  21. 9. 2020, 13:10 editováno autorem komentáře

 • 22. 9. 2020 8:21

  Saljack

  Mě by zajímal příklad toho jak jejich právní systém to neošetřuje a náš ošetřuje. Neříkám, že to tak není, ale bez toho příkladu to opravdu nechápu.