Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Gnome Do: tajemství efektivní práce v Gnome od freshmouse - Deskbar má v GNOME 2.20 následující problémy: 1....

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 1. 2008 10:36

  freshmouse (neregistrovaný)

  Deskbar má v GNOME 2.20 následující problémy: 1. už nemůže být jako políčko v panelu (to je vlastnost), 2. otevírá se jako okno, ne jen jako oblast (to je chyba). Obě záležitosti by měly být v GNOME 2.20 opraveny.

  Jinak, na Mono se z významnějších aplikací neváže skoro nic. DOvolím si sám sebe citovat z ABC Linuxu:

  Mono tu mám, ale to je problém vazeb GNOME na Mono, což neustále prosazuje Novell (a-kdopak-to-asi-vede). Nicméně z Mono-závislých aplikací používám jen Tomboy -- F-Spot nepotřebuju, Banshee mi přijde blbé, až to bolí, Beagle tu ani nemám (a kdybych měl, nepoužíval bych, to už raději Tracker, který tu mám -- ale ani jedno nepotřebuju). A na ten Tomboy stejně furt nadávám, potřebuje to hodně RAMky, přičemž mám ten pocit, že to není špatným kódem, ale špatnou technologií (protože vše, co jsem z Mono-závislých aplikací viděl, bylo pomalé jako šnek).

  Dobrou zprávou je to, že asi mimo dvou či tří aplikací (nepočítám takové ty hračky, co vydají jednu verzi a končí, protože buď jejich vývojáře přestalo programování bavit, nebo ty aplikace nikoho nezajímaly) nikdo .NET (konkr. Mono) aplikace (pro unixová prostředí) nevyvíjí, ovšem samozřejmě mimo milého Novellu.

  Že se Miguel de Icaza poslední dobou chová jako čím dál větší magor, je celkem známé. Nicméně nevím, proč bych kvůli tomu měl přestat používat GNOME. Icaza GNOME spoluzaložil, nějakou dobu něco vyvíjel (např. se svým Ximianem vyvíjel Evolution), ale teď se soustředí na svoje novellí Mono a blbosti, takže bych jeho vliv na GNOME neviděl tak černě...