Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Gnome Shell bude podporovat „klasický režim“ od Rudolf Klusal - Volba... Nejsem si jistý, jestli je to to,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 11. 2012 22:55

  Rudolf Klusal

  Volba... Nejsem si jistý, jestli je to to, co Linux/Ubuntu/obecně systém potřebuje. Už takhle je "na výběr" z desítek dobrých manažerů a jen to zase dělit, to je cesta do pekel, řekl bych.

  Proč, když už tam rvou to Unity -- které zase takové zlé není, proč se plně nevěnují jen jemu, aby ho doladili k dokonalosti? Tzn. aby bylo dokonale nastavitelné, aby se tam daly jednoduše přidávat widgety, aby to bylo fakt "stable"? Tohlencto "máme systém, kde si můžete vybrat z 20 nesouvisejících vzhledů" je pitomost... A potvrzuje se to třeba už jen v penetraci linuxového desktopu mezi obyvatelstvo. Nidko "to" nechce, páč "to" není standardní a v systému jsou nekonzistence mezi distribucemi. Myslím tím např. že v Debianu máte třeba /etc/network, ve Fedoře /etc/networking atd.

  Jako takhle -- já mám Linux a BSD hodně rád, používám ho skoro téměř výhradně od roku 2006, ale tohle vidím na ostatních, že jim to vadí. Mně to tolik nevadí, ale protlačit si cestu tím, že budu "pro všechny" prostě nefunguje v žádném odvětví, ať už vyrábíte šroubky, děláte restauraci nebo "děláte" linux.

  Doufám, že mě neroztrháte, ale raději napíšu upřímně svůj názor, než abych tady ostatní poplácával po zádech, když s tím tolik nesouhlasím :-)