Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce GNOMEbuntu vyjde v říjnu, zatím jako komunitní aktivita od SpookY - Ach jo, proč nám tohle vývojáři dělají? Rozdrobená...

 • 1. 9. 2012 18:40

  SpookY (neregistrovaný) ---.unet.cz

  Ach jo, proč nám tohle vývojáři dělají? Rozdrobená distra, roztříštěná prostředí. Proč za posledních 5 let domrvili na desktopu co šlo? To máme Ubuntu, Kubuntu, Xubuntu, Lubuntu, bude Gnomebuntu a mohli bychom pokračovat k Fluxbuntu, Cinabuntu, ICewmbuntu a kdoví čemu...
  ... a výsledek?
  BORDEL kam se podíváš...

  Z KDE udělali Vista-like systém, Gnome zprasili do kdoví čeho a Unity je matlanina nevhodná ani pro dotyková zařízení.

  Jako použitelné zůstaly z mainstreamu jen Xfce a MATE. Ideální by bylo, kdyby se Xfce a MATE spojilo do nějakého použitelného KLASICKÉHO DESKTOPU. Je to hrůza, že po dvaceti letech vývoje Linuxu není k dispozici pořádně podporovaný klasický desktop.

  S láskou vzpomínám na staré verze Ubuntu 9.04, 9.10, 10.10, resp. odvozené Minty, které mi vydržely bez problémů dlouho.

  Dneska proháním Xubuntu a děsím se dne, kdy začnou "modernizovat" i v něm.

  PS: Abych nebyl drsný jen na Linux - zkouření vývojáři jsou už i u konkurence... nový Wokna nebudou Wokna, ale Dlaždice... uživatele čeká rekvalifikace z okenářů na dlaždiče a obrat "nadávat jako dlaždič" dostane nový význam.

 • 1. 9. 2012 19:56

  Redi (neregistrovaný) ---.87.broadband14.iol.cz

  XUbuntu/Ubuntu není to samé jako Arch/CentOS

  Hmm a mě se třeba v Unity dělá mnohem líp než v XFCE z 90. let...

  To je jenom vaše lenost...

  Njn, co na to říct...

  Nechci Windows obhajovat, ale ten klasickej systém tam bude pořád...

 • 3. 9. 2012 21:25

  radovan.kopca (neregistrovaný) 188.123.104.---

  uplne suhlasim, ja som zase na lubuntu, aj ked aj xfce je dobre, ale lxde ma zas ine vyhody, ale oba prostredia su klasicke desktopy pouzitelne pre zariadenia s mysou a klavesnicou, a mne sa ten velky humbuk okolo tabletov a podobnych zariadeni nepaci, mam viac dovodov ... , ja viem ze linuxu sa na mobilnych zariadeniach dari viac ako na desktope, ale nemal by to byt prave dovod preco sa zacat viac venovat aj desktopu?