Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google ČR se staví proti OpenXML od anonym - Za "velice krátce" stihli přečist specifikaci, připomínky a...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 2. 2008 19:04

    anonymní
    Za "velice krátce" stihli přečist specifikaci, připomínky a odpovědi na ně a fundovaně na ně odpovědět? Fascinuje mě, že se k formátu OOXML vyjadřují předevšín lide s minimem znalostí specifikace, jak OOXML tak ODF, a jen papouškují co si přečetli na internetu aniž by si ověřili pravdivost. Klasikou je stále proklamované "ODF dodržuje a vychází z ISO standardů, např. podporuje ISO standard 8601 pro datum". Každý, kdo si specifikaci přečetl ví, že je to blbost. Jediný ISO standard, který ODF referencuje je ISO 19757-2 RELAX NG a to s vlastním formátem nemá nic společného. Je to jen způsob popisu XML schématu.
    Takže než začnete diskutovat o připomínkách k OOXML a začnete je vystavovat na svůj blog, tak si nejdříve nastudujte specifikaci a nepapouškujte co vám předhazuje IBM a Google.
    Jinak připomínky od Google jsou parádní ukázka copy&paste. Stejný text obdržela Velká Británie, Francie, USA a další zainteresované NB a jsou v podstatě identické s připomínkami IBM.