Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google mění podmínky zálohování fotek a videí od R.Y. Pák - Já si vybral situaci ze života. Kolegovi po...

  • 13. 11. 2020 10:09

    R.Y. Pák

    Já si vybral situaci ze života. Kolegovi po několika letech používání chcípla domácí Synology NAS. Trvalo mu 3 týdny, než si pořídil novou a přemigroval tam data. Nebyl to pro něj prioritní problém a nechtěl za to utrácet spoustu peněz, a tak hned první den neběžel do servisu, kde by mu s tím pomohli. Řešil to sám, ale protože nepracuje v IT, tak mu chvíli trvalo, než si o víkendech nastudoval návody. Manželka ani děti s tím nechtěly mít nic společného, ty jenom brblaly, že to nefunguje.

    Jinak pro ty, co Synology NAS neznají: je to Linuxový server, kerý se ovládá přes webový prohlížeč. Příkazová řádka tam není potřeba, služby lze konfigurovat přes GUI. K dispozici je jejich spusta, viz https://www.synology.com/en-global/dsm/packages. Takže ta úloha má podobnou obtížnost, jako přemigrovat linuxový server. Pokud tam běží virtuální stroje, LDAP, Git Server, ... tak to opravdu není práce pro každého.