Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google mění podmínky zálohování fotek a videí od anonym - Víte mistře Šilhavý, já mám docela problémy vás...

  • 13. 11. 2020 12:19

    bez přezdívky

    Víte mistře Šilhavý, já mám docela problémy vás brát vážně od vašeho perlení ve fóru o "RAID1 z USB diskov", kde jste mimo jiné označil zálohování za použití rsync za podivné, lidi, kteří ho používají za ajťáky-opašovače, ale hlavně jste tam naznačoval, že zálohujete asi 4x na různá místa včetně recovery testů. A teď z vás vypadne, že jste měl někde 8 TB disky bez záloh. Kdybyste tenkrát klesl na úroveň nás oprašovačů a ta data někam za použití rsyncu kopíroval hezky v cronu, mohl jste ty disky prostě jen vyhodit a koupit někde nové.

    Ale zpět k tématu. To že jste narazil na nějaký problém věsměs nic neznamená. Já třeba na problém nenarazil a také to nic nevypovídá o spolehlivosti domácích NASů. Z pohledu uvědomnělého uživatele, který tuší něco o bezpečnosti dat, je jedno, jestli ty fotky má lokálně nebo u Googlu, protože je tak jako tak musí mít ještě někde jinde. Domácí NAS vychází u větších objemů levněji a kromě uložiště fotek toho nabízí trochu víc. Je na každém, jak si to spočítá a kam ho to táhne, ale zavrhovat jednu nebo druhou možnost je nesmysl ať už je uživatelem kdokoli.