Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google označil adb backup a restore jako zastaralý od Vít Šesták - No, podle mých zkušeností se abd backup z...

 • 13. 5. 2019 12:08

  Vít Šesták

  No, podle mých zkušeností se abd backup z občas nefunkčního stavu postupně dostal do někdy možná funkčního stavu. Takže toto je spíše poslední rána než odstranění něčeho dobře funkčního.

  Vestavěná možnost nevypadá, že by podporovala cokoli jiného než Google Drive. (Rád se nechám vyvést z omylu.) Což není dobré řešení – klidně bych Googlu svěřil data vybraných aplikací, ale ne takto globálně.

  Pak je tu spousta aplikací na zálohování dat aplikací, ale co jsem zjišťoval, tak buď chtěly root (což je někdy problém z různých důvodů), nebo interně používají adb backup/restore, který bude odstraněn a ani dnes moc nefunguje. Pokud někdo znáte aplikaci, která zálohuje jinak (tzn. bez rootu a bez adb backup), budu rád za info.

  Že vestavěné zálohování nezálohuje vše? To je pravda, ale to je IMHO týká Google drive úplně stejně jako adb backup. Je to prostě DRM, autor aplikace si může určit, jaká data zálohuje a jaká ne. A někteří to omezují kvůli potenciálnímu nechtěnému zálohování citlivých dat na Google Drive.