Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google přestal spolupracovat s Huawei od Petr Soukup - Jsem opravdu zvědav na skutečné dopady. Měl jsem...

 • 20. 5. 2019 16:17

  Petr Soukup

  Jsem opravdu zvědav na skutečné dopady. Měl jsem zato, že android je spíše svázán s konkrétním chipsetem než výrobcem/montovnou telefonu. Pokud nám někdo tak velký jako Huawei prošlape cestu jak se vyhnout diktátu google, byl by to velký přínos. Certifikace androidu pro konkrétní model je prý dost náročný proces.

  Nedávno mne google naštval tím jak smazal spousty starších VoIP aplikací z google play, protože si prostě změnil bezpečnostní podmínky a staré aplikace jaksi nevyhovují. Druhý play by se moc hodil.

  A co kdyby Huawei dodával telefony pro export s wizárdem pro instalalaci Lingea OS Androidu? To by se mi opravdu líbilo. Proti tomu by se mohli bránit jak? Zakázat Lingea?

  Jaký problém je naklonovat si google play a sním všechny aplikace zdarma? Osobně google mapy nepoužívám (mapy.cz jsou na chození pěšky nepopsatelně lepší) a místo Chrome používám Operu, která spotřebuje cca osminásobně méně dat.
  Je možné, že se toho v praxi až tolik nezmění jde hlavně o ten mediální humbuk co to má způsobit. Něco ve smyslu, že Huawei už není plnohodnotný a to i kdyby byly změny spíš jen kosmetické.
  Také je otázka jak budou google nyní důvěřovat jiní čínští výrobci, pokud Huawei něco prošlápne, jistě se rádi přidají.
  Někdo kdo si jen tak z nudy staví kopii Českého Krumlova není radno podceňovat.