Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google přestal spolupracovat s Huawei od anonym - Huawei je obrovská firma s kvalitními telefony, určitě...

  • 21. 5. 2019 12:14

    bez přezdívky

    Huawei je obrovská firma s kvalitními telefony, určitě se s tím nějak popere. Pokud přijdou s vlastní či existující linuxovou distribucí, vlastním obchodem aplikací a podporou androidích aplikací, tak by to úspěch mít mohlo. Pokud jako vývojář totiž budu moci svou aplikaci, kterou vytvořím pro Android, moci nahrát i do jiného obchodu bez úpravy, tak to rád udělám, protože je to téměř bez práce. A pokud navíc nabídnou výhodnější podmínky pro placené aplikace, tak to pro vývojáře bude ještě větší motivace. Já čekám na linuxový telefon, abych mohl odejít od Androidu, nelíbí se mi, co všechno Google shromažďuje, proto už ani nepoužívám jejich vyhledávač. Rád zmizím jinam. Těším se na Pine Phone a Purism Libre 5. Už nějakou dobu mám tablet od Bq s Ubuntu Touch (nyní s verzí od Ubports) a jsem s tím naprosto spokojen. Na telefonu jsem se toho ještě do nedávna bál, ale nyní už jsem na ten přechod připraven.

    Srovnávat Huawei HP a Microsoftem nelze. Mobilní Windows tu byly už před Androidem a iPhonem. Nezvládli to a zazdili to. Navíc nebyl výrobcem HW, proto si koupili Nokii, na čemž šlo vidět, že neví, jestli jít cestou Applu nebo Googlu a to jim zlomilo vaz. HP to totálně zabilo. Ten trh neměli nikdy zvládnutý a to jim zlomilo vaz v tomto trhu.