Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google přestal spolupracovat s Huawei od anonym - Většina uživatelů na mobilu stejně používá víceméně to...

 • 21. 5. 2019 15:51

  bez přezdívky

  Většina uživatelů na mobilu stejně používá víceméně to samé. Telefon, SMS, prohlížeč, Facebook, Instagram, WhatsApp apod. Všechny tyhle aplikace mají i webové rozhraní optimalizované pro mobily. Stačí na to udělat ikonku, kterou se to otevře a vyjde to na stejno jako aplikace. Sám takhle používám Trello a jiné aplikace na tabletu s Ubuntu Touch a naprosto to vyhovuje.

  Záleží, s čím by Huawei přišel. Může přijít s něčím vlastním uzavřeným, což by pro něj asi nebylo dobré, nebo s nějakou linuxovou distribucí a třeba OpenStore či podobným obchodem, nebo se může domluvit se Samsungem a pomoci jim prosadit Tizen, tím že ho použije. Možností má mnoho a čas ukáže, jak to vyřeší. Rozhodně si myslím, že ale mají velké šance i tak na úspěch.

  Kolem mě, a to nejsou jen lidé z IT, je čím dál více lidí, kterým vadí Google, jak všechno o nich ví a co všechno o nich shromažďuje a čím dál více lidí hledá alternativu. Huawei je menší zlo a spousta lidí ho díky tlaku Američanů vidí v roli ublíženého a ne toho špatného. Google tímhle krokem si to jen zhoršuje.

  Já si umím představit, že bych si telefon od Huawei koupil, pokud na něm nebude Android. Ale plánuji, že si pořídím jiný linuxový telefon. Co mi vadí víc a víc je právě ten Google a jeho praktiky. Navíc tam jistě bude provázanost s americkou vládou. Díky Snowdenovi víme o šmírování celého světa.