Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google přestal spolupracovat s Huawei od Petr Soukup - Dovedu si představit, že aplikace oficiální aplikace Microsoftu,...

  • 22. 5. 2019 0:40

    Petr Soukup

    Dovedu si představit, že aplikace oficiální aplikace Microsoftu, Facebooku tam nebudou. Ale zrovna takový Seznam, tam si myslím že jste se spletl. Ten má toho jak se všude tlačí google docela plné zuby a velmi rád udělá cokoli co ubere google několik procent jeho vlivu alespoň v ČR. Nevím jestli to udělali ale minimálně uvažovali vydávat svůj vlastní android telefon, kde google nebude a bude tam jen seznam. Co by mohli Seznamu američné udělat? A co by dělali menším českým bankám? Ty budou dělat co chce zákazník.
    Navíc ten nový obchod nemusí být přímo od Huawei, ale nějaká nezávislá třetí strana, kterou jen Číňaní podpoří. To by se pak bojkotovalo hodně špatně. Myslím že alternativní story to mají těžké právě proto, že za sebou nemají velké sponzory a též kvůli naschválům od google. Bohužel na tohle téma se moc nepíše, ale zajímalo by mne pozadí. Kdyby tyto dvě věci padly, situace by se změnila.
    Alternativní androidy mají opravdu jen milióny uživatelů. Ale hlavní důvod je ten, že je příliš náročné to na ty telefony dostat, ztrácíte záruku a výrobci dělají naschvály jako zamykání a podobně. A podporovaná je jen malá část telefonů, které se vyrábí. Tedy při nákupu jste hodně omezen. Kdyby bylo možné si verzi android svodně zvolit několika kliky, měli by podstatný podíl na trhu. Tohle kdyby na truc začali dělat všichni výrobci android telefonů v Číně (lze to nařídit), tak bude google ještě litovat.