Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google se restrukturalizuje a mění se na Alphabet od Karel - Naopak je to skoro nutnost. Již dlouho se...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 8. 2015 13:04

    Karel (neregistrovaný) 93.90.162.---

    Naopak je to skoro nutnost. Již dlouho se chovají jako korporace, ale dosud to byla jediná firma. Rozdělit se je způsob, jak neovlivňovat jednu firmu druhou. Kupříkladu když jejich automatické auto způsobí nějakou katastrofu, tak v krajním případě zavřou jednu z firem. Podobné je to s investicemi a závazky - jedna společnost klidně může zkrachovat bez toho, aby ssebou vzala společnosti jiné. Pokud chcete pokrýt tak široké portfolio zájmů, tak to smysl a účel má.

    Překvapivé spíše je, že až dosud to táhli jako jedna společnost.

    Opačným extrémem jsou pak developerské firmy (stavebnictví, ne software). Tam je běžné zakládat si novou dceřinou společnost pro každý projekt. Vy pak sice vidíte ceduli "tady staví XY", kde XY je známá firma, ale ve skutečnosti tam staví XY ulice Pepanova s.r.o. nebo XY Praha 6 a.s. Rozdíl poznáte až když ta firma neplní závazky a vy najednou zjistíte, že to není XY, ale společnost s minimálním vkladem. A dodavatelé ERP pak vypráví, že museli dělat úpravy systému takové, aby pole company mělo více znaků než 2, případně dovolovalo speciální znaky. Protože dva alfanumerické znaky není dostatek kombinací pro všechny společnosti dané korporace. Společnost = IČO, korporace = společný vlastník.