Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google: většina patentů Apple se nevztahuje na Android samotný od Lael Ophir - Podle dokumentů Samsung provedl opis funkcionality iPhonu. Ano,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 2. 9. 2012 13:39

  Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz

  Podle dokumentů Samsung provedl opis funkcionality iPhonu. Ano, kód napsali Samsung a Google, ale to nehraje roli.

  V těchto sporech figurují tři různé právní principy: copyright (česky autorský zákon), invention patent (česky patent) a design patent (česky průmyslový vzor).

  Copyright v řeší v tomhle kontextu zejména opisování zdrojáku, a není v případu vůbec relevantní.
  Patenty řeší věci jako odemykání telefonu použitím tahu prstu po předem dané dráze s vizuální odezvou, "gumový efekt" při scrollování za hranici obsahu atd. Tyhle patenty Samsung podle soudu porušil. Zdroják v tom vůbec nehraje roli.
  Průmyslové vzory chrání konkrétní design, například design láhve Coca Cola. Podle soudu Samsung porušil práva Applu, když opsal design iPhonu v interfacu TouchWiz. Soud vyjma vizuální podoby přihlédl také k výpovědi designerky toho interface, která poněkud nepřesvědčivě tvrdila "nějak tak jsme to navrhli, prostě to tak vyšlo", neměla žádné pracovní verze, žádné testy ovládání. A byly tu interním dokumenty Samsungu, které rozebíraly rozdíly mezi iPhonem a produkty Samsungu, a doporučovaly design opsat (což se pak také stalo).
  http://www.scribd.com/fullscreen/102317767?access_key=key-o1nfmlft8am5nw1qlpr