Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Google vydal plugin pro Chrome, který snižuje objem přenesených dat od Kolemjdoucí - To jsou představy dětiček z mateřské školky. Standardní...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2015 14:01

    Kolemjdoucí (neregistrovaný) ---.anonymouse.org

    To jsou představy dětiček z mateřské školky. Standardní a žádoucí chování běžného programu je uložit nepotřebná pracovní data do souborů na disk a posléze si je z těchto souborů načíst znovu a mezitím nepoužitou paměť vrátit zpět OS. Pokud má uživatel hodně RAM, tak se to znovunačte bez zdržení z cache z RAM, pokud nemá dostatek RAM, tak se to standardně uloží a načte z disku. Pokud se náhodou rozhodne spustit nějakou jinou aplikaci, tak se obsah cache zahodí a tato paměť se použije pro aplikaci a když se náhodou vrátí ke staré záložce, tak se to načte z disku. OS je na toto moc dobře připraven a optimalizován a dynamicky přerozděluje paměť mezi programy a diskovou cache a je to nejlepší známé řešení OS.
    Jestliže si ohnivá liška hraje na cacheování nepotřebných dat v commited RAM, je to absolutně špatně, desktopová aplikace nemůže předpokládat že běží na počítači sama a tvůrci jsou ignoranti.