Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Greenpeace testoval notebooky od James_Bond - Abych se přiznal, tak jsem udiven tím, že...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 9. 2006 14:53

  James_Bond (neregistrovaný)
  Abych se přiznal, tak jsem udiven tím, že většina lidí, co tady píše bere kvalitu notebooku pouze jako to, jak dlouho vydrží a z čeho je ten který tištěný spoj vyroben. Osobně si myslím, že ty zinkové (teď nevím, jestli je to zrovna zinek) spoje nají podobné vlastnosti jako ty ze slitin Pb. Nicméně je to můj subjektivní názor, nejsem odborník. Vycházím z EU REACH.
  Zazněl tady názor, že technologie na výrobu pájky bez Pb je dražší, musí se dělat ve vakuu, apod., nicméně zavedení podobné technologie pro společnosti typu HP, Aplle, apod. není řekněme závratnou investicí.
  Osobně beru kvalitu i "netechnologickou", tj. zahrnuji tam i design a šetrnost k životnímu prostředí. To, že některé firmy jsou zodpovědnější než ostatní a chovají se ekologicky, na tom není nic špatného - i když to potom využijí jako marketingový tah. Ale proč ně?!
  Rozumím argumentu, že pokud by se 100 % recyklovalo, tak ať se klidně slitiny Pb používají, nicméně starý hardware se odveze zpravidla do Afriky - a hotovo. Nikoho netíží, co se s ním stane. Nikdo neřeší, co se děje s těmi ztracenými závažíčky z kol, atd.
  Nicméně toto jsou pouze konkrétní marginální případy - myslím si, že každý by mělo pochopit (nebo se o to alespoň pokusit), že nahrazování nebezpečných chemikálií a technologií obecně těmi bezpečnějšími jedině přinese pokrok.
  Pokud o této problematice člověk nemá informace, tak to často vidí zcestně, nicméně zjistěte si něco o důsledcích Pb, PVC, ftalátů nebo třeba geneticky modifikovaných organizmech. Jedině tak si uvědomíte v čem dalším tkví kvalita...