Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Historie linuxových distribucí od anonym - 1. Asi toho o marketingu moc nevíte.Jsou i...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 2. 2009 13:16

    anonymní
    1. Asi toho o marketingu moc nevíte.Jsou i oblasti jako tzv. zakázaný marketing,manipulace atp.Setkáte se s tím i okolo sebe pokud budete dávat chvíli pozor v reklamách v TV,různé TV shopping,dopisy do schránek pro důchodce atp.Celé je to postavené na psychologii a psychice a to pak člověk,který se opravdu vyzná prodá cokoliv se mu zamane a i když to je totální pitomost.Doporučuji o tom nastudovat nějakou odbornou literaturu i s příklady z praxe (např. u prodejců aut i jinde).Jen velmi málo lidí je odolných tak,že by na ně neplatilo vůbec nic.Krásnou ukázkou,i když v žertovném podání je toto : http://www.zdnet.com.au/insight/software/soa/Is-it-Windows-7-or-KDE-4-/0,139023769,339294810,00.htm z reakcí je názorně vidět,že důležitá je pro ty lidi značka a ne co to opravdu je

    2. Kdyby jste znal osobně někoho z vyšších pozic MS,tak Vám to řekne taky.Pro MS je v současné době důležité to,aby si co nejvíce lidí zvyklo na Windows a nechtěli přecházet jinam,protože za samotný systém toho tolik nemá,ale ty aplikace okolo,stejně jako výrobci HW svazujicí své výrobky s MS to je taky pěkné terno.Je to prostý konkurenční boj a v něm se používají v současné společnosti i nečestné praktiky jako FUD http://www.techworld.com/applications/news/index.cfm?newsid=110478&pagtype=all ze strany MS a podobné.Je to jednoduché jako facka : Je lepší mít uživatele s produktem načerno,které je šance pak "donutit" koupit si legální kopii než opravdu proti pirátům zakročit a riskovat tím to,že raději přejdou na jiný OS,tím se nám sníží zastoupení a tím méně můžeme třeba prodat licencí,které by jsme jinak prodali kdyby jsme tak netlačili.

    TOHLE mi vyvraťte a máte u mně 10.000 Kč na ruku.Kdyby MS totiž opravdu proti pirátům chtěl zakročit,tak to udělá,protože tu možnost má v době,kdy je skoro každé PC napojené na Internet a taky by v rámci BSA propagoval Open source alternativu,kdyby mu šlo o pirátství a ne o to,jak získat co nejvíce oveček.