Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Historie linuxových distribucí od m1m - V tom máš pravdu. Je to smutné. Někdo tu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 2. 2009 18:53

  m1m (neregistrovaný)
  V tom máš pravdu. Je to smutné.
  Někdo tu výše vzpomínal na to, že čím novější Win, tím větší nároky na HW, ale linux na tom není lépe. Kdysi jsem na mém stroji s 256RAM provozoval linux bez problémů, ale pokud jsem chtěl používat nové aplikace - např. OOo nebo GNOME, musel jsem ramku prostě zvednout. Nehledě na to, že po instalaci nové verze distribuce byly i problémy s hw, který v předchozí verzi jel - např. zvukovka, grafika nebo mobil připojený přes USB. A to je potom pro uživatele opravdu silné kafe.
  Je potom pro mě doslova zarážející, když někdo vyzvedává "bezproblémový" Linux.
  Když na stejném HW nainstaluji WindowsXP nemám problém s rychlostí systému. Nové aplikace také bez problému nainstaluji. MS Office mi běží ve verzi 2007 rychleji než OOo. Start aplikací je o poznání rychlejší. A HW mi běží bez problému.
  Možná srovnávám nesrovnatelné - ano Vista mi tam prostě nepoběží,ale co nové verze aplikací - které jednoduše nainstaluji. Ano ,pravda, ve starší distribuci Linuxu je mohu také rozběhnout(možná) - ale je to tu ALE.
  Některé věci jsou jednodušší a uživatelsky příjemné. Já, ač sám nemám problém si kdeco zkompilovat ze zdrojových kódů, kdybych byl BFU, do linuxu bych nešel jen kvůli tomu, že je zadarmo. A to je asi ten broblém.
  Jen tak mezi námi - zlaté ZX-Spectrum ;-)