Hlavní navigace

Názor ke zprávičce HitHitová kampaň na téměř desetileté soudní výlohy majitele ukradeného notebooku od Miroslav Šilhavý - Jenomže zprávička je krátká. Já to chápu spíš...

 • 21. 11. 2020 21:38

  Miroslav Šilhavý

  Jenomže zprávička je krátká. Já to chápu spíš jako list zajímavých podnětů nebo oznámení s tím, že schopní čtenáři si najdou co chtějí.

  V obecné rovině máte pravdu. V tomto konkrétním případě jde o oznámení o sbírce na někoho, kdo taky porušil zákon a má za to platit. Tím se redakce přiklonila na kontroverzní stranu. Je to podivné.

  Chápu, že naštve, když pachatel krádeže zůstává neznámý. Na tom druhém problému (zásah do osobnostních práv) to nic nemění. Jsou to dva zcela oddělené problémy a v podstatě se zrovna tento netýká IT.

  Podporoval by root.cz i to, kdyby jen nezveřejnil videa a neurážel, ale kdyby třeba šel a laptop si vzal zpět násilím? V podstatě je to totiž totéž - obojí je zásah do osobnostní sféry a liší se to jen fyzickou stránkou. A zveřejnil by root.cz takový článek i v případě, kdyby při šarvátce novému majiteli laptopu ublížil na zdraví?

  O tom je celá podivnost této zprávy, nikoliv o tom, že je kusá.