Hlavní navigace

Názor ke zprávičce HitHitová kampaň na téměř desetileté soudní výlohy majitele ukradeného notebooku od Filip Jirsák - Díky! Jenom by to chtělo ve větě: „Ženě a...

 • 21. 11. 2020 23:41

  Filip Jirsák

  Díky!

  Jenom by to chtělo ve větě: „Ženě a jejímu synovi navíc přidělil dehonestující přezdívky podle činností, které na jeho počítači provozovali,“ uvést podmět („navíc Lukáš Kuzmiak přidělil“). V předchozí větě jsou podmětem „noví uživatelé“, takže ten nevyjádřený podmět je matoucí.

  Že text není redakční jsem někde v komentáři uváděl, bylo to zřejmé hned po přečtení i bez té automaticky vkládané poznámky. Předpokládal jsem, že to napsal čtenář, který chtěl pomoci Lukášovi Kuzmiakovi tu kampaň propagovat. Nepředpokládal jsem od autora zprávičky zlý úmysl. A nepředpokládal jsem ho ani u redakce, pokládal jsem to spíš za přehlédnutí. Omlouvám se, pokud ten můj první komentář vyzněl příliš ostře – ale nechtěl jsem to zase napsat úplně bezzubě, nepřipadalo mi to jako úplná prkotina.

  Neměl jsem pak v úmyslu po té své odpovědi dál reagovat a rozpoutávat vášnivou debatu, ale ona se ta debata rozjela i beze mne :-)

  Díky za reakci i za opravu.