Hlavní navigace

Názor ke zprávičce HitHitová kampaň na téměř desetileté soudní výlohy majitele ukradeného notebooku od Filip Jirsák - 87vdf4vg82, 0:39: Ne, není to správně. Ve zprávičce...

  • 22. 11. 2020 10:31

    Filip Jirsák

    87vdf4vg82, 0:39: Ne, není to správně. Ve zprávičce je napsáno, že si notebook vypátral majitel sám, že Policie nic neudělala, že se toho chopila média. Když se pak píše o potrestání majitele, logicky si to každý spojí, že byl potrestán za něco z toho – že to vypátral sám, že si stěžoval na Policii, že to medializoval. Nemůžete posuzovat jen jednotlivé věty každou zvlášť. Každý čte tu zprávičku jako celek. Každý očekává, že ty informace spolu nějak souvisí. Jenže tady mezi tím úvodem a potrestáním není přímá souvislost. Souvisí to spolu přes to, co majitel zveřejňoval – a tahle informace ve zprávičce nebyla.

    Že je to ve videu vysvětlené celé je úplně jedno. Zprávička je samostatný útvar, takže musí být jako taková pravdivá. Nehledě na to, že zprávička nemůže spoléhat na to, že video objektivně vysvětlí situaci, když je to video PR jedné strany.