Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od LO - Jak chcete věcně diskutovat s konkurencí typu Sun,...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 9. 2007 13:40

  LO (neregistrovaný)
  Jak chcete věcně diskutovat s konkurencí typu Sun, která se jen snaží, aby měla standard pouze ona, a bandou fanatiků, kteří si myslí, že vytvářejí lepší svět, kde vše bude všech? Ani jedna tato skupina nemá zájem na dohodě, pouze na zamítnutí OOXML za každou cenu. Pro Sun je to otázkou (mizerné) business strategie, pro "komunitu" věcí náboženství.

  Z čeho vycházíte, když mluvíte o počtech dokumentů a počtech chyb? Na světě je daleko více, než 200 firem, které mají přes milion dokumentů. A s těmi chybami podobně.

  Otázkou je, čemu vadí přestupný rok 1900. Ať s tím klidně počítá každý dokument. Vždyť za sebou pořád táhneme nákladní vlak historie. Uživatelé unixů to vědí nejlépe. hjkl funguje, šipka dělá "píp" a vyzvrací pár nesmyslných znaků :). Vydrželo vám to už desítky let, a teď puristicky řešíte teoretické problémy bez praktických dopadů, ovše způsobem, který praktické dopady má.

  Pokud je cílem zavést formát, ze kterého už lidé nebudou muset nic převádět, tak proč volit jako cílový formát něco, co současné dokumenty nedovede popsat? Není výhodnější použít formát, který je podrobně specifikovaný, a popsat je dovede?