Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od anonym - Tak proč tu potom blábolíte o bandě fanatiků...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 9. 2007 13:02

  bez přezdívky
  Tak proč tu potom blábolíte o bandě fanatiků se kterou se nedá věcně diskutovat, když hned potom řeknete, že Microsoft nemá žádný důvod o něčem s ostatními věcně diskutovat?

  Nic přepisovat nemusí, ODF plugin pro MS Office od Sun Microsystems už je skoro hotový a použitelný.

  Varianta 2 je dost nepravděpodobná, protože v takovém případě alespoň některé státy odmítnou používat OOXML ve státní správě, a místo toho si vyberou ODF nebo jeho ekvivalent. Varianta 3 po standardizaci ODF 1.2 také přestane být reálná.

  Kolik toho na web vystaví Škoda Auto? V tuto chvíli 76 dokumentů. Z těch 76 dokumentů ale bude třeba převést jen pár, protože se jedná vesměs o nabídky pracovních pozic, přihlášky do výběrových řízení, ceníky a tiskové zprávy. Stejné je to i s většinou interních dokumentů. Většina z nich jsou různé oběžníky, hlášení a další jednorázové věci, které si každý párkrát přečte a už je znovu neotevře. Taková státní správa ale na web dává mnohem víc dokumentů.

  Například STREAMS transport z úplně prvního TCP/IP subsystému původně licencovaného od Spider Systems v jádře Windows pořád ještě je a s ním i nutná část toho původního TCP/IP subsystému. Dnes běžné programy ho nikdy nespustí, ale velmi staré programy ho stále mohou potřebovat. A podle vyjádření jednoho z bývalých zaměstnanců Microsoftu, který pracoval na implementaci prvních dvou TCP/IP subsystémů ve Windows NT, je to opravdu velmi pomalý kód.

  Problémy s převodem mezi formáty vždy způsobují technické a logické chyby, špatná dokumentace datového formátu a implicitního stylu. Přes některé chybějící funkce ODF takové problémy nemá. ODF dokument napsaný čistým způsobem tedy nebude problém převést beze ztrát.