Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od LO - Interní formát OpenOffice se stal mezinárodním standardem. Nevidím...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2007 4:09

  LO (neregistrovaný)
  Interní formát OpenOffice se stal mezinárodním standardem. Nevidím důvod, proč by ho MS měl měnit. Musel by ten standard nafoukout na několikanásobek objemu, aby byl dostatečně popisný.

  Osobně mi přijde praktičtější, když budou úřady interně pracovat v OOXML, a dokumenty publikovat v OOXML. Nic se po cestě nemůže ztratit, nic se nepřevádí. Doma si pak můžete převádět, jak chcete.

  MS Office má chyby? Je to SW, tedy má chyby už z definice :). Alefalešně přestupný rok 1900 není z tohoto pohledu chyba. Produkt se chová přesně tak, jak je popsáno. Chyba vypadá jinak.

  Nevidím důvod, proč by po změnách v jádru mělo být nutné měnit aplikace, nebo je rekompilovat. Pokud to nutné je, jde o špatný návrh (a on návrh Linuxu patří k těm horším). Ve Windows je možné na Windows Vista provozovat aplikaci pro MS-DOS, Windows 2.0 i Windows 95. Kupodivu za těch 26 let od doby uvedení MS-DOSu nebylo nutné aplikace měnit kvůli tomu, že se změnilo jádro. Samozřejmě má i tento princip výjimky, jako všechno.

  Balíčkovací systém je nutnost, nikoliv výhoda. Instalovat kompilací je pro běžného uživatele nepřekonatelný problém. Mnohdy je to problém i pro ostřílené linuxáky. Ono to píše, že nelze provést typovou konverzi, a pak ještě asi 3000 dalších chyb... Ovšem mít pro jeden OS, jednu platformu (x86-32) a necelé 1% trhu více než jeden společný balíček, to je tristní. A nutnost dělat balíček zvlášť pro každé distro (pokud balíčkovací systém vůbec má), a každou jeho verzi, to už je katastrofa.

  Odlišnost modelů obecně řešit nelze. Například s těmi daty/čísly problém vyřešit automaticky prostě nejde. A podobných příkladů se dá vymyslet spousta.