Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od anonym - Pokud těmi rozšířeními myslíte nějaký nestandardní zápis kódu...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2007 17:29

  bez přezdívky
  Pokud těmi rozšířeními myslíte nějaký nestandardní zápis kódu nebo chování výsledného programu, můžete mi uvést konkrétní příklad? GCC posledních pár let naopak začíná hlásit varování i u kódu, který podle normy není špatně, ale není ani zcela v pořádku.

  Diskuzi o mikrokernelu jsem četl a více méně souhlasím s Linusem. Argumenty typu "monolitický kernel je špatný, protože je špatný" si prosím nechte jinam.

  To je sice hezké, ale starší instalační CD to ještě neumí. Co tedy v Linuxovém jádře zapíná volba CONFIG_NLS_UTF8, když ne podporu UTF-8? Nevím co používáte za UNIX, ale na mých počítačích Linuxové aplikace striktně dodržují locale. Mám nastaveno UTF-8, tak aplikace běží v UTF-8. Když si nastavím ISO-8859-2 a převedu názvy souborů, poběží v ISO-8859-2. Tu větu o Unicode UCS-2 prosím pěkně neříkejte mě, ale těm posledním Windows, co u mě ještě přežívají vedle Linuxu. Podle všeho mají na věc jiný názor.

  Nikdo vás nenutí psát přímo pro X. Můžete využít GTK nebo QT, které obsahují i API pro tisk. X server nikdy nebyl navržen jako desktopový systém s funkcemi pro tisk, ale jako nízkoúrovňový síťově transparentní systém pro počítačovou grafiku a uživatelské rozhraní. Stejně tak CUPS nikdy nebyl navržen jako desktopový tiskový systém, který mají používat koncové programy, ale jako síťový tiskový server založený na PostScriptu.

  Ano, bohužel jsem MSDN viděl. Na úžasné vynálezy Microsoftu, jako třeba struktury s jednoprvkovým polem, do kterého se má zapsat celá barevná paleta, doporučenou náhradu funkce fopen(), která vlastně neumí nic jiného než ta původní, nebo funkce na procházení adresářem asi do smrti nezapomenu. Kvalita kódu příliš nezáleží na použitém jazyku, ale na schopnostech samotného programátora.

  Lokalizace shell skriptů pomocí programu gettext není nijak složitá. Dokonce oproti Windows naprosto triviální. Perl skripty jsou rychlostí zhruba srovnatelné s Javou, ale i poměrně složité aplikace jde v Perlu napsat za zlomek času. Nevím proč bych měl z BASHe kreslit okno a tlačítko, když je na to Perl nebo Python vhodnější.

  Záruku jistě učinit lze, ale když bude v kontrolním systému nebo garbage kolektoru drobná chybka, tak je vám k ničemu.

  ISO standardizace programovacích jazyků a knihoven nemá za cíl vybrat jeden "nejlepší" jazyk nebo knihovnu, ale pouze popsat sadu vlastností, které musí každá implementace obsahovat. Pokud ale jde o výměnu dat, tak už jde i o sjednocení formátů napříč platformami a programy.