Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od anonym - gcc -pedantic vypíše varování pro každé použití těchto...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 9. 2007 21:25

  bez přezdívky
  gcc -pedantic vypíše varování pro každé použití těchto rozšíření, takže je možné je z kódu snadno odstranit. Jejich použití samozřejmě není podmínkou funkčnosti kompilátoru a je dokonce možné je vypnout pomocí podmíněné kompilace.

  Když jsem před lety zkoušel vzdálenou plochu ve Windows XP přes 100Base-TX Ethernet, také odezva nebyla příliš dobrá a navíc bylo možné pouze jedno přihlášení. Nové spojení znamenalo tvrdé odhlášení toho předchozího. To X server nedělá. VNC sice umožňuje připojení více lidí ke stejné relaci zároveň, ale stejně fyzicky není možné, aby pracovali dva lidé zároveň. X protokol ale nekončí jen u přenosu celé relace. Mnohem častěji stačí jen přes SSH nastavit proměnnou DISPLAY v shellu vzdáleného počítače a spustit program tak, aby se přes síť připojil na relaci, která běží na vašem počítači. Tohle ve Windows jen tak neuděláte a je to daleko efektivnější.

  Jistě, že jsem pochopil, že si musím alokovat velikost tagLOGPALETTE + (počet barev - 1) * sizeof(PALETTEENTY) a pak celou tu obludu přetypovat na tagLOGPALETTE, ale je to hnus a snadno se v těch výpočtech velikosti člověk splete. strlwr_s je bezpečnější v tom, že bere navíc jako parametr velikost pole, ale fopen_s nic takového navíc nedělá, respektive to, co dělá, může dělat i fopen interně.

  Pokud bude ve virtuálním stroji vhodná chyba, tak udělám buffer overflow i v Javě. A že tam ta chyba nebude vám nikdo nikdy zaručit nemůže, zvlášť když jde o uzavřený program. Garbage kolektory a manažery kódu mají navíc své vlastní problémy.

  Letos se na MFF UK vedla diskuze o zrušení výuky Pascalu a zavedení nového jazyka, který se bude vyučovat v prvním ročníku. Garbage kolektor se v ní považoval za velkou NEVÝHODU.