Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od LO - Podmíněná kompilace je hnus. "Nejlepší" je multiplatformní kód...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2007 12:25

  LO (neregistrovaný)
  Podmíněná kompilace je hnus. "Nejlepší" je multiplatformní kód plný ifdefů. Říká se tomu ifdef hell. Linux může sloužit jako demonstrace.

  Odpověď pánů z Oracle byla marketingového rázu. Navíc někeré "kvality" Linuxu, typu threading (res. jeho praktická absence do příchodu NPTL, a ani tam ta implementace přes clone() není moc chytrá) a nechvalně proslulý OOM Killer, dělají z Linuxu mizernou platformu i ve světě unixů. Ovšem pokud bereme Linux jako způsob, jak přejít z drahého profi unixového HW na Intel, a zůstat na unixu (protože desítky let zvyku se počítají), tak to pro jistá nasazení nemusí být špatný nápad. A protože Intel CPU dovedou pokrýt čím dál větší část potřeb zákazníků, je to pochopitelně velmi špatná zpráva pro Sun, IBM, SGI, HP a podobné.

  Návratová hodnota fopen_s není nic revolučního, ale je konzistentní s COM (navíc: je err vázaný na thread? jestli ne, je to problém). Pokud byste změnil chování fopen, nebyl by to dobrý nápad. Chování API se vývojáři platformy snaží NIKDY neměnit. No a nakonec - procesem zvyšování bezpečnosti prošlo velké procento volání knihovny CRT. Se "starým" fopen by se jistě dalo žít, ale když už u stovky funkcí vracíte error code a pointer na handle, bylo by dobré mít i konzistentní fopen_s.

  S tou spolehlivostí je to zvláštní. Proč myslíte, že vymysleli bezpečnostní pásy, airbagy, VSC, brzdy, kryty na strojích apod.? Všechno z toho samého důvodu: zvýšit spolehlivost a bezpečnost. Zkuste si někdy napsat projekt většího rozsahu, a uvidíte, kolik naprosto neočekávaných chyb (a bezpečnostních problémů) se podaří objevit během ostrého provozu. Cokoliv, co umožňuje jejich počet snížit, se počítá.