Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od anonym - KMail ani ICQ nepoužívám, navíc to nejsou síťové...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 9. 2007 14:55

  bez přezdívky
  KMail ani ICQ nepoužívám, navíc to nejsou síťové služby běžící na pozadí, které se jednou nakonfigurují a pak se na ně kromě výjimečných úprav konfigurace vůbec nesahá. Emailový nebo IM klient využíváte právě kvůli grafickému rozhraní. FTP nebo HTTP server zase používáte kvůli přístupu k souborům ze sítě a grafické rozhraní na straně serveru k tomu není potřeba.

  KDE umí to samé i bez registrů, dokonce k tomu nepotřebuje COM objekt, ale umí si položku menu vygenerovat samo pro libovolný program. To vše je uložené v textovém konfiguračním souboru podle MIME typu souboru. Jistě, neindexované textové soubory jsou po čase rychlejší, protože v dobře navrženém souborovém systému příliš nehraje roli, jestli je souborů 10 nebo 1 000 000. Po otevření toho správného konfiguračního souboru už načítáte jen to, co vás opravdu zajímá, a nemusíte se prohrabávat konfigurací stovek dalších programů a samotného operačního systému. Zbytky konfigurace odinstalovaného programu jen zabírají místo na disku, ale nezpomalují ostatní programy.

  I když budete používat export registrů v Subversion, brzy se v těch změnách ztratíte, protože 90% změn nebude dávat smysl ani administrátorovi. Mimochodem, exportované záznamy jsou v nějakém klíčem určeném pořadí, nebo tak, jak zrovna regeditu přijdou pod ruku (například setříděné podle četnosti přístupů)? Pokud to pořadí není vždy stejné, tak i změna pár položek může vygenerovat rozdíl o velikosti několika MB.

  A poslední rýpnutí - celé registry nemůžete sdílet mezi všemi počítači na firemní síti (například kvůli různým sériovým číslům hardware, rozdílným nastavením desktopových programů apod.), /etc ano.