Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od anonym - Utilita file nečte pouze první 2 byty, ale...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 9. 2007 14:08

  bez přezdívky
  Utilita file nečte pouze první 2 byty, ale zkoumá prvních 512 bytů v souboru. Na identifikaci MIME typu to většinou stačí. KDE umí zavést NSPlugin moduly Konqueroru už během přihlašování. A navíc NSPlugin moduly si obvykle instaluje sám uživatel ručně, ne automaticky s každým druhým programem. Jediný automaticky nainstalovaný NSPlugin na mém počítači je Java, u které se dá instalace NSPluginu vypnout.

  Optimalizace velikosti uložených dat pro soubory velikosti řádově stovky KB je v době 100+GB disků celkem zbytečná. Ukládání času posledního přístupu se dá vypnout (volba noatime při připojení disku). Na Linuxu se jako změna adresáře považuje smazání nebo vytvoření nového souboru v tom konkrétním adresáři. Změna dat v existujícím souboru se jako změna adresáře nebere. Díky stromové struktuře a nezávislosti na velikosti uložených souborů je ale mnohem rychlejší otevřít soubor než vyhledat záznam v registrech.

  Proč bych nemohl mít seznam MIME typů a přiřazené akce trvale uložené v paměti? Textový konfigurační soubor s těmito údaji i komentáři má řádově desítky KB. Po načtení konfigurace se ta velikost změnší díky přístupovým optimalizacím (uložení MIME typů do trie apod.). Srovnávat binární cache s binárním konfiguračním systémem je nesmysl. Když se poškodí cache KDE, znovu se vygeneruje z těch snadno čitelných textových souborů. Když se poškodí registry ve Windows, můžete začít hledat System Rescue CD a poslední zálohu systému.

  Na Linuxu rozdělíte disk, spustíte skript na klonování VFS, nakonec nastavíte hostname a další lokální nastavení, případně ještě upravíte konfiguraci jádra (pokud není univerzální) a jste hotový. Výhoda je v tom, že zdrojový počítač se vůbec nemusí vypínat, ale stačí se k němu připojit po síti. Opět nevím, co jste používal za UNIX, ale už jsem na svém počítači párkrát zapomněl po instalaci nového jádra doinstalovat ještě modul AMD FireGL (ovladač pro grafické karty Radeon), ale vždy se systém spustil v SVGA režimu. Pouze nefungovala 3D akcelerace, kterou v KDE stejně nepoužívám. Zatím se mi stalo jen jednou, že by nenastartoval X server, a to jen protože jako vývojář používám nestabilní verzi systému a bylo to po instalaci nové verze, ve které byla chyba.

  rsync --exclude-from=soubor1 --include-from=soubor2
  Do souboru prostě napíšete seznam souborů a adresářů (klidně i regulárním výrazem), které se mají ignorovat nebo naopak kopírovat navíc oproti základní konfiguraci.