Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Hlasování k OOXML v ČR od anonym - Pokud nejsou jádro nebo X server nakonfigurované přesně...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 9. 2007 20:22

  bez přezdívky
  Pokud nejsou jádro nebo X server nakonfigurované přesně na míru původního počítače a není v nich nic navíc (což desktopové distribuce obvykle nejsou), tak se vám taková věc stát na 99% nemůže ani po změně všech komponent. Jak taková změna poloviny systému vypadá na Windows a Linuxu si můžete přečíst zde: http://changelog.complete.org/posts/644-Linux-Hardware-Support-Better-Than-Windows.html

  Opět selhání nv driveru není problém X serveru. To samé se vám může stát i na Windows, pokud v ovladačích bude stejná chyba. Ostatně na Linuxu platí, že pokud chcete funkční ovladač, tak chcete otevřený ovladač.

  Proprietární linuxové ovladače ze stránek výrobce grafické karty nejsou určené koncový uživatelům, ale tvůrcům balíčků jednotlivých distribucí. Proč k jejich instalaci potřebujete GCC a zdrojové kódy jádra si přečtěte zde: http://lxr.linux.no/source/Documentation/stable_api_nonsense.txt Politika FSF s tím nemá nic společného.

  Proč by měl rsync jako protokol pro přenos souborů po síti sám zkoumat, které soubory má nebo nemá přenášet? To je přece záležitost konfigurace a rozhoduje o tom administrátor. Konfigurační soubory jsou skryté v domovském adresáři a místo seznamu co nechcete je jednodušší definovat seznam těch, co chcete. U mě by to například představovalo jen .bash*, .kde* a .ooo-2.0

  A jak na Windows budete řešit kopírování části konfigurace, která se ukládá mimo kopírované složky? Když si tvůrce programu usmyslí, že historie nepatří do profilu, ale vy ji přesto chcete kopírovat, co s tím naděláte?