Hlavní navigace

Názor ke zprávičce I Samsung bude platit Microsoftu za zařízení s OS Android od Libor Šedivý - Já neříkám, že se jedná o triviální patenty...

  • 1. 10. 2011 21:46

    Libor Šedivý

    Já neříkám, že se jedná o triviální patenty konkrétně v Androidu, nicméně ty, o kterých jsem zaslechl, mi opravdu přišly *směšné* - například stránkování v galerii, to myslím bylo ve sporu s Applem atd. Mě to uráží. To jsou věci, které průměrná *lama* programátor vymyslí ani ne za 10 minut a pak za to MS a jiní vybírají 10 - 15 dolarů za zařízení. To je prosím pane zlodějna. A to, že MS patenty nezveřejnil, považuji za nehoráznost. Asi se bojí, že by neobstál. To si myslím já. Dokud bude MS tajit, jaké patenty jsou porušovány a to jak v Androidu, tak i v Linuxu, tak u mě vaše argumentace nikdy neobstojí. Vše jsou to jen mýty a MS neumí podat důkazy. Pane Laele, když u nich děláte, požádejte je, aby to zveřejnili. Těžko se vám to podaří. :-D :-D Mimochodem, MS začíná ve svých OS používat mnohé z Linuxu i něco přebral od Applu, vidím to dnes a denně při provozu. O oracle se ani rozepisovat nebudu, Google nic neporušil, nicméně v případě Dalviku se mi jeho postup, jak to obešel, nelíbí.

    Nezlobte se, vy tu podporujete vykořisťovatelský systém, který nemá ve světě obdoby (před jeho zavedením). Tohle je naprosto proti pokroku. Vezměme si například situaci, kdy na stejné technologii pracovali 2 výzkumníci a patent dostal ten, který přišel o 10 minut dříve. Druhý práci vynaložil také a nic nedostal. Těchto případu je nemálo. Patentovat bych nechal pouze věci vyvíjené minimálně rok a nesměly by se prodávat. A patent max na 2 - 5 let. Hrozně se tím narušuje trh, kdy je ničená přirozená konkurence a ničí to kapitalistický systém trhu. Správně má trh fungovat nemonopolně a bez cizích zásahů. Ty komunistické výmysly, které prosakují do poctivého kapitalismu, se mi nelíbí. Trh by vůbec neměl být omezován a firmy by se měli v pokroku předhánět, jinak za chvíli zastavíme na rychlosti 0 a nic se nebude vyvíjet, protože bude patentované VŠECHNO. A běžte mi k šípku s ochranou vynálezce - není to pravda. Takhle to funguje jen ve vašem vybájeném scifi světě. :-)