Hlavní navigace

Názor ke zprávičce I Samsung bude platit Microsoftu za zařízení s OS Android od Libor Šedivý - Proč by zrovna mě MS měl říkat, o...

 • 2. 10. 2011 0:43

  Libor Šedivý

  Proč by zrovna mě MS měl říkat, o jaké patenty jde??? To si ze mě děláte legraci, nebo nemáte rozum?

  Už jen proto, aby očistil své jméno od spekulací, že jde o triviální patenty (promiňte, ale žárovka a styl posouvání v galerii je něco zcela diametrálně odlišného, viz patent Applu). Žárovce předcházela dlouhá doba, než byla vyvinuta. Táhnutí prstu byla věc vymyšlená během pár sekund (při troše zdravého rozumu, i když chápu, že nějaký zatvrzelý ajťák z podzemních laboratoří, který o reálném světě asi neví, to mohl dělat o 20 mintu déle :-D ). Navíc, kdo mi dokáže, že MS nelže, když nechce patenty zveřejnit? A jak mi obhájíte dnešní masové jednání gigantů, kdy někoho zažalují, aniž by měli reálný patent a malá firma raději platí licenční poplatek, protože jí to vyjde levnějí než soudní pře, ve které by po letech ale vyhrála? MS podle mě není vyjímkou a dokud nepodá důkazy o jeho nevině, tak já budu mít i nadále tyto názory. Bohužel, Laele, je mi líto.

  K tomu přebírání z Linuxu - jistě že v tom nevidíte problém a nevidíte desítky tisíc hodin úsilí i neplacených vývojářů (ano, opravdu vím, jak jste nám tu psal, že Linux dělají placení programátoři) - i já se dlouho podílel na překladech Ubuntu, ne pro peníze, ale pro ten dobrý pocit, že pro celek něco dokáži obětovat, že se jen nepachtím po penězích, ale umím něco společnosti i něco vrátit za to, že mě vzdělala a přijala mezi sebe. A když může mlčet MS, jaké patenty vymáhá, já pomlčím i o věcech převzatých z Linuxu. :-) Jelikož Windows zapnu jednou za měsíc, musel bych to dohledávat a na to opravdu nemám čas. Musím živit rodinu a ne se tu s vámi hádat jako s malým dítětem, který hájí MS, i kdyby měl jít přes mrtvoly. Možná MS vše dělá v rámci zákona, ale zamyslete se, je to etické a morální? Ale to samé se týká nejen MS, ale i Apple, Googlu, Oraclu, IBM, Samsungu a mnoha mnoha dalších.

  "Jak jsem mnohokrát psal, velké projekty vyžadují značné investice." - Ano, to vyžadují - a proč se firmy více nezapojí do Open Source? Na linuxu je evidentně vidět, že tento přístup funguje (jinak by Microsoftu nestálo vybírat poplatky za patenty od nějakého Androidu). Proč nenechat pracovat nadšence? Bezpečnost? Ale houby. I sebelépe placený vývojář může vše zneužít. :-) Vše je vždy zneužitelné a to neovlivním ani já, ani vy. Hackeři budou vždy o krok dále, jelikož jsou nepředvídatelní.