Hlavní navigace

Názor ke zprávičce I Samsung bude platit Microsoftu za zařízení s OS Android od Lael Ophir - LOL. Fakt si myslíte, že firma, která napsala...

  • 2. 10. 2011 21:43

    Lael Ophir (neregistrovaný) ---.88.broadband5.iol.cz

    LOL. Fakt si myslíte, že firma, která napsala Windows NT, neumí napsat takovou trivialitu jako virtual desktop? Dobrý design UI se nedělá tak, že řeknete "to by se mohlo hodit, necháme to tu jako option". Takhle leda vaří pejsek a kočička dort.

    Multimédia? To s kernelem nemá, alespoň na Linuxu, nic společného. Ale pojďme se na ně podívat. V Linuxu zcela běžně prská zvuk a škube se audio při nejrůznějších akcích. To proto, že jde o nepreemptivní kernel (vizte Big Kernel Lock, který teprve někde v kernelu 2.6.37 začali nahrazovat menšími locky). K tomu Linux nemá prioritizaci IRQ, což věci také uškodí. Nakonec i když jenom zatížíte CPU, lehko vám podteče buffer, a zvuk se opět zadrhne. Řešení ve Windows? Od návrhu preemptivní kernel, prioritizace IRQ, prioritizace I/O, multimedia scheduler. Pokud pánové ve Skype něco špatně napsali, je to jen jejich problém (špatně lze jak známo napsat i aplikaci pro dobrý systém).