Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Firma IBM chce koupit společnost Sun Microsystems od Lael Ophir - Já jsem někde tvrdil, že důvodem jednání mezi...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 3. 2009 1:35

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  Já jsem někde tvrdil, že důvodem jednání mezi Sunem a IBM je cosi společného s MS? Kdybyste vy četl, co jsem psal...

  MSNBC je jistě super stanic, vlastněná NBC Universal a Microsoftem. Doporučuji ;)

  iPhone je úspěšná továrna na peníze, o tom žádná. Apple se s pomocí MS zvedl z popela, a z původně počítačové firmy se stal výrobce spotřební elektroniky. Proč ne? Přejme jim to.

  Unixové servery jsou odjakživa předražené (dnes už pravda pod tlakem Intelu ne o tolik). Dell má 25% dodávek serverů, ovšem jen 11% tržeb. No a jestli vám u Dellu revenue ve výši UDS 61mld, 25% podíl na dodávkách a 11% podíl na tržbách přijde jako směšně malý podíl, tak se zamyslete, o čem vypovídá výše tržeb open source společností, a to necelé procento Linuxu na desktopech po té hromadě let.

  Co mají netbooky společného s diskutovaným tématem? Ale budiž. Všimněte si, že Windows mají na netboocích přes 90%, a podíl roste. Linux propásl další šanci. Zákazníci ho nechtějí, a výrobci ho stahují z nabídky stejně, jako po předchozích "záchvatech Linuxu" na desktopech a noteboocích.

  Cena akcií je číslo, které vyjadřuje jen a pouze náladu trhu. Jestli jste si toho nevšiml, tak právě teď má trh řekněme náladový, takže se akcie, měny i komodity prudce pohybují.