Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Firma IBM chce koupit společnost Sun Microsystems od Lael Ophir - Samozřejmě mě vždy potěší pozitivní ohlasy. To, že...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 3. 2009 15:13

  Lael Ophir (neregistrovaný)
  Samozřejmě mě vždy potěší pozitivní ohlasy.

  To, že bych moderoval diskuze, je spíš iluze, než fakt. K tomu "účelově" mohu říci asi tolik. Existují tvrdá fakta, a existují interpretace a doměnky. Tvrdá fakta nemohou být účelová nebo hanlivá, ta prostě jsou. Například je faktem, že Firefox má podle Secunia reportu za minulý rok několikanásobě více děr, než MSIE. To nemůže být hanlivé nebo účelové, to je prostě fakt. Obecně pokud se vám nějaký tvrdý fakt nehodí do krámu, je dobré se nad ním zamyslet, a případně poopravit svůj názor na věc. Tím zvyšujete kvalitu svých interpretací.

  Informacemi jsem zásobený dobře. Víte proč? Protože s nimi umím dobře zacházet. Je součástí mé práce vydolovat jehlu informace v kupce sena, a rád zjišťuji interakce a souvislosti. Všimněte si ale, že jde prakticky vždy o informace z veřejně dostupných zdrojů.

  Ta poslední část vašeho příspěvku je podmíněná tím, že je moje účast na diskuzi nějak spojená s Microsoftem. Pokud to tak není, hypotéza nedává smysl. A jestli jsem s MS spojený? Nejsem, ale stejně tomu nebudete věřit. Ale uvědomte si, že vysoká myšlenková stavba na špatných základech vede k hrubě nesprávným závěrům. Malý příklad:
  http://img7.imageshack.us/img7/6323/image001uck.jpg