Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Firma IBM chce koupit společnost Sun Microsystems od Lael Ophir - Tady byla řeč o HPC? Ale nakonec proč...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 3. 2009 15:37

    Lael Ophir (neregistrovaný)
    Tady byla řeč o HPC? Ale nakonec proč ne. Pro MS je to nový trh, protože poptávka po HPC nikdy nebyla dost velká (MS jak známo dělá masové záležitosti). A proč by Windows nešly použít pro HPC? Brání tomu snad nějaký princip či technický důvod?

    Můžete si všimnout, že třeba pojišťovny a další finanční instituce v posledních letech poptávají HPC řešení. MS nabízí Windows HPC Server 2008, dříve měl Windows Compute Cluster Server. Podstatou strategie je rychlý (a tedy levný) deployment, a minimální nutnost ladění. MS podporuje MPIv2, takže aplikace lze zpravidla prostě překompilovat, jen získáte lepší nástroje. Správa takového clusteru je jednodušší, stejně jako tvorba aplikací.

    Všimněte si, že OpenSolaris má v Top500 0,2%, kdežto Windows 1%. Nejvýše je pak Windows v Top500 na 10. místě, což na nováčka není tak špatné. Upozorňuji, že se MS soustředí hlavně na menší instalace pro pojišťovny, a investiční fondy, takže z Top500 těžko dělat závěry o tržním podílu.