Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Firma IBM chce koupit společnost Sun Microsystems od Lael Ophir - O Mono byla řeč proto, že běží na...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 3. 2009 14:15

    Lael Ophir (neregistrovaný)
    O Mono byla řeč proto, že běží na unixech. Mono momentálně umí běžet bez aplikace psané v .NET Frameworku 2.0, včetně WinForms. Samozřejmě je pozadu za MS .NETem, protože MS má více prostředků, a Windows jsou lepší infrastruktura. Implementovat v .NETu řekněme color management ve Windows je celkem jednoduché, protože ho dlouhé roky podporují celé Windows skrz naskrz. V Linuxu jsou takové věci daleko složitější.

    Ked bude zle tak MS musí dodržovat podmínky dané standardizačním procesem, tedy Reasonable And Non=Discriminatory licensing. Ked bude zle u Sunu, tak může požadovat za patenty spojené s Javou malíček pravé ruky každého uživatele ;). Toho opakování historie jsem si nevšiml, stejně jako té historie jako takové.

    Je otázka, jak je či není Mono zralé pro enterprise nasazení. Každopádně je fakt, že je postavené na ECMA/ISO standardech, kdežto Java ne, a zdrojáky jeho jsou k dispozici pod lepší licencí, než u Javy.