Hlavní navigace

Názor ke zprávičce iD Software a Valve porušují GNU GPL od Tomcat - Jaké nesmysly, říkám, jaký na to mám názor...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 8. 2007 15:48

  Tomcat (neregistrovaný)
  Jaké nesmysly, říkám, jaký na to mám názor a z jakého úhlu se na nastalou situaci dívám. Nepopírám, že porušili copyright. Ano byl porušen copyrightu a teďka co?

  Podle náznaků nahoře, si někdo představu, že se uvolní řetězová reakce (virová infekce) na spoustu věcí na to navázaných, a tak přejdou některá části duševního vlastnicví pod GNU GPL. Tedy vlastně dojde k naplnění licence, ale ....
  Myslím, že dojde ke stažení špatného DosBoxu, ten stávající bude patchován, tak aby bylo vyhověno autorům a jak dál? Dokumentaci nabouraného DoxBoxu možná vydají a tím to asi taky končí. Dál bude Valve motivován aby od použití upustil, protože GNU GPL je prostě virová licence která se mu nehodí do krámu. To, že vydá a uvolní dokumentaci dalších částí které pocházejí z jeho vývoje a byli díky DosBoxu infikovány pochybuji.

  Takže smůlu budou mít nakonec všichni. Vývojářům DosBoxu byly upřená jejich práva a zásluhy za práci. Valve, si přidělalo práci (problémy), přiživilo se na úkor druhých. Když dojde, soudně nebo mimosoudně dojde k vyrovnání se zástupci poškozené strany stejně z toho vznikne jen další strašák pro ostatní firmy. Ty budou motivovány, aby se vyhnuly vytváření a distribuci, komerčních řešení, která budou postaveném na software svázaném s takovouhle licencí. Takže kdo nakonec bude mít peška, já bych řek že všichni.