Hlavní navigace

Vlákno názorů ke zprávičce Intel bude vyrábět ARM procesory, ale pouze na zakázku od Trident - Intel preci ARMy uz davno vyrabel! Pamatuje nekdo...

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 8. 2016 7:48

  Trident (neregistrovaný) 2a03:e00:601:----:----:----:----:----

  Intel preci ARMy uz davno vyrabel! Pamatuje nekdo na Intel PXA? Jedny z poslednich palmu ho mely. Pak to prodal Marvellu.

 • 18. 8. 2016 8:30

  pc2005 (neregistrovaný) 2001:1ae9:27f8:----:----:----:----:----

  Intel PXA byl z technického hlediska děs :-D. Sice rychlej, ale měl šílený chyby v návrhu (zablokování SoC při použití YUV, přepnutí rychlosti hodin, USB řadič neodpovídající specifikaci - intel jeden ze zakladatelů, apod.).

 • 18. 8. 2016 11:01

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  No zrovna PXA jsou brouci, s kterýma jsem neměl tu čest. Sice jeden zákazník o nich uvažoval, ale nemožnost najít jakoukoliv dokumentaci pro vypracování nabídky bez podpisu NDA, nutnosti porušení NDA zapracováním dat do nabídky a předáním zákazníkovi, požadovaný MOQ u distributora a další "konkurenční výhody" Marwellu vedly k tomu, že jsem se místo nich nervoval s i.MX31.

  Máš o nich nějaký zveřejnitelný info, za který bys neplatil šílenou pálku?

 • 18. 8. 2016 12:29

  pc2005 (neregistrovaný) 2001:1ae9:27f8:----:----:----:----:----

  Aha já myslel PXA ještě když ho vyráběl Intel. Dost smutný, jestli to skončilo u Marwellu takhle :-(. Pro PXA27x datasheet normálně existuje (PXA272 Developer’s Manual), všechny registry popsaný. Ale je prostě vidět, že to nebyl nějak excelentní kus HW (na tu dobu byl možná dobrej, ale s OMAPy nad 500MHz to hnedka padalo). Třeba maximální rychlost UARTu 921kbps, ale pokud je v módu infra, tak jen 115.2kbps (nevidím důvod, klidně mohli udělat oversampling ze systémovejch hodin 104MHz). Pin mux s nepříliš velkým počtem zobrazení (třeba u SD řadiče by se hodil mux s SPI, I/O pro audio taky). Nestandardní instrukční sada iwmmxt okupující instrukční rozsah vfp (je to prý okopírovaná MMX z x86, ale třeba GCC jí neumí ani automaticky generovat).

  Mě například vadila neexistence dobrého DMA řadiče, co by uměl třeba dekrementovat, a/nebo skákat po předprogramovaném inkrementu. Ta PXA je příliš pomalá na to, aby dělala třeba rotaci bitmapy v CPU při přehrávání videa.

  Jinak našel jsem si na netu erraty (Marvell ® PXA270M Processor, Specification Update).
  "USBH register UHCRHPSx[CCS] bit set incorrectly after power on" - klasická chyba ve VHDL :-D, ale ve finále bych to čekal opravené
  "UDC does not correctly support alternate interfaces." - tenhle je skvělej, chtěli půlku protokolu nahamtat do HW, ale neprostudovali si pořádně vlastní specifikaci. Teďka kvůli tomu nefunguje pár USB protokolů (co si za chodu přepínají endpointy).
  "Enabling Overlay 2 for YUV420 hangs LCD controller." - grafika se prostě zastaví :-D (grafika v PXA27x = DMA, co si tahá předžvejkaná data z RAM, maximálně tak umí přepočítat YUV na RGB)
  "System Hangs when enabling RUN/TURBO switching at 520 MHz", "SDIO Devices Not Working at 19.5 Mbps", "Memory Controller hangs when entering Self Refresh Mode."

  ... pokud se pak člověk řídí nabídnutým řešením: "nepoužívejte to", tak to efektivně z PXA nedělá zas až tak dobrej SoC. Třeba problémový USB device je tam už od PXA 25x a i takovej 8bit microchip MCU ho má lepší (obojí USB 1.1). Mám snad i dojem, že se dostalo to prvních SoC, který už dělal Marwell (ale to bych už kecal).

 • 19. 8. 2016 10:08

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  Díky.

  Koukám, že jsem o nic moc nepřišel. Takovej druhej Atmel :D

 • 18. 8. 2016 21:02

  Pavel Tišnovský

  Intel taky vyráběl (ale nenavrhoval) StrongARM, a to nebyly úplně špatné čipy.