Hlavní navigace

Názor ke zprávičce Intel: už vyrábíme víc 10nm čipů než 14nm od Jakub Lobodáš - Právě naopak... je to výhodou ;) AMD už...

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 7. 2021 21:05

    Jakub Lobodáš

    Právě naopak... je to výhodou ;) AMD už v minulosti přesně takto zadávala u jiných výrobců co chtěj vyrobit a v případě nezájmu daný rok tak na další rok objednaly méně, nebo jak tomu bylo tak v 3 letých smlouvách. To znamenalo, že případně jim zůstaly skladové kusy, které v nějakém horizontu 2 let prodaj (takže taková úschova peněz, nebo minimalizace ztráty, kdežto člověk s fabrikou musí udržovat a platit vše dál a dál a to co si navíc vydělal ,zase musíš zpět nalejt, aby to na další bullrun nahoru vydrželo dejchat).

    Pak ten dobrej nápad mít vlastní fabriku nehorázně pohřbilo AMD a daly se zpět na to co bylo bezpečné. ( a co si budem povídat, o tomhle bordelu v AMD a jejich fabrikou tu byl přislíben skoro před rokem článek a hlavně popsání co to bylo za RUIN šéfa k popukání... ano je to těžké téma na zpracování, ale historie tohodle bordelu co AMD dokázalo je vskutku zajímavá a někdy na hranici chápání, že to dokázal dopustit...)

    Intel má fabriky na kde co... ano umí vyrábět xxxx součástek co se týče křemíku a celkově polovodičů atd.... Dost na to začíná dubat Samsung, který má nejenom rychlejší výrobu, ale i modernější. (jelikož Intel zaspal úplně ve všem a vyhazuje peníze za hovadiny...)